Drodzy Czytelnicy!
Na naszej stronie zamieszczamy teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i świata. Kluczem doboru publikowanych treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd - USOPAŁ.
USOPAŁ - Unia Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej

W obronie wolnych mediów

 

Brexit, Polexit, Euroexit, bo Ratioexit już od dawna widzimy.

F200
Teraz wracamy do korzeni, czyli do cywilizacji łacińskiej!
Menele polityczni nas nie interesują,  im Nowa Europa musi wymościć twarde legowisko w przytułku dla politycznych nieudaczników. Także przydzielić  po 150 m2 grządkę na hodowanie warzywek dla rekreacji i przeżycia w zdrowym środowisku (nasiona na pierwszy siew, na następne lata z własnej uprawy).
Ponadto, obowiązek pisania przez nich pamiętników w formie szczegółowego CV - z dokładnością do jednego miesiąca,  napewno będą ciekawą lekturą dla nich samych. Bo my znamy ich jak złe szelągi. Ponadto, jako dowód miłosierdza bliźniego, dostarczyć im do obowiązkowego czytania (na głos), lektury autorstwa ks. abpa St. Wielgusa - do wyboru. Amen.
Pozdrawiam serdecznie
Jarosław z Wejherowa na Kaszubach
 

Domaganie się reparacji to także walka o honor narodu

F75

            Podniesienie przez Polskę kwestii należnych nam od Niemiec reparacji wojennych wbrew histerii zainstalowanego w Polsce stronnictwa pruskiego już przynosi pozytywne rezultaty. Po pierwsze jak na dłoni widzimy, którym partiom politycznym i środowiskom medialnym nie po drodze jest z polską racją stanu, interesem naszego państwa i z elementarną sprawiedliwością dziejową. Po drugie, nie do przecenienia jest też podjęta ofensywa propagandowa. Choć słowo propaganda zwłaszcza po doświadczeniach PRL-u ma u nas pejoratywny wydźwięk, to przecież faktem jest, że państwa od wieków propagandę uprawiają chcąc kształtować określone poglądy i zachowania ludzkich zbiorowości. Przecież cała ta niemiecka polityka historyczna przerzucająca na Polskę i Polaków współodpowiedzialność za drugą wojnę światową i Holokaust to nic innego jak wielka wspomagana także przez wpływowe środowiska żydowskie propagandowa akcja mająca na celu poniżenie nas w oczach światowej opinii publicznej i przeobrażenie ofiary w kata. Nagłośnienie sprawy reparacji wojennych chyba po raz pierwszy od niepamiętnych czasów spowodowało, że Polska zepchnęła Niemcy do całkowitej defensywy, a co najważniejsze powstała szansa na rozpoczęcie kuracji polegającej na przypomnieniu światu, kto był agresorem, zbrodniarzem i ludobójcą, a kto niewinną ofiarą niemieckiego bestialstwa. Trudno w Polsce znaleźć choć jedną rodzinę, która nie poniosła z niemieckich zbrodniczych rąk ofiary w czasie wojny i okupacji. Dlatego warto ku pamięci potomnych przytoczyć choćby kilka wypowiedzi na temat reparacji autorstwa wynarodowionych zaprzańców, którzy z polskością, nie mają już nic wspólnego.

Więcej…
 

Skutki Brexitu dla Polski będą jak najmniejsze

F23

Z prof. Karolem Karskim, byłym sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, europosłem Prawa i Sprawiedliwości, kwestorem Parlamentu Europejskiego, rozmawia Mariusz Kamieniecki.

            Brytyjczycy rozstają się z Unią, a Donald Tusk w pierwszym komentarzu mówi: „Już za wami tęsknimy”. Czy to nie paradoks, że jeden z głównych winowajców wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty sili się na wylewanie żalu?

            – Sądzę, że nie należy przywiązywać nadmiernej wagi do słów Donalda Tuska. Przypomnę, że już kilka razy próbował błysnąć, a co z tego wyszło, mogliśmy się przekonać przy okazji wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, kiedy to na Twitterze, niby cytując swoją żonę, napisał, że „jeden Donald w polityce wystarczy”. Okazało się, że na nic zdały się prorocze wizje Tuska, bo Opatrzność zdecydowała, że prezydentem został Donald Trump, a nie Hillary Clinton. Natomiast jeśli oceniać Donalda Tuska na podstawie dotychczasowych dokonań jako szefa Rady Europejskiej, to jego największą porażką jest właśnie Brexit. 

Więcej…
 

Posłowie przyjęli nowelizację ustawy przyspieszającą dekomunizację przestrzeni publicznej

F77

Trwają działania na rzecz dekomunizacji przestrzeni publicznej w Polsce. Sejm przyjął nowelizację ustawy autorstwa polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zawiera ona rozwiązania mające na celu skuteczne pozbycie się z życia publicznego reliktów komunistycznych.
Jak zaznacza poseł Jarosław Krajewski, nowelizacja ustawy dekomunizacyjnej przyspiesza termin usunięcia pomników gloryfikujących systemy totalitarne.
Pierwotną datą był październik przyszłego roku. Nowelizacja skraca ten czas do końca marca.
Więcej…
 


Strona 1 z 1057

Spanish


Wersja hiszpańska

Nasze teksty

Prev Next

Posłowie przyjęli nowelizację ustawy prz…

F77 Trwają działania na rzecz dekomunizacji przestrzeni publicznej w Polsce. Sejm przyjął nowelizację ustawy autorstwa polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zawiera ona rozwiązania mające na celu skuteczne pozbycie się z życia publicznego...

Administrator - avatar Administrator 15 Gru 2017 Hits:131 Publicystyka

Read more

Premier Morawiecki opuścił unijny szczyt…

F78 Premier Mateusz Morawiecki opuścił szczyt unijny w Brukseli przed jego zakończeniem.  Powodem tego – jak podały polskie służby dyplomatyczne – są obowiązki w kraju. Szef polskiego rządu wziął udział w sesji...

Administrator - avatar Administrator 15 Gru 2017 Hits:129 Publicystyka

Read more