Drodzy Czytelnicy!
Na naszej stronie zamieszczamy teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i świata. Kluczem doboru publikowanych treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd - USOPAŁ.
Home Publicystyka Godność i świadomość Narodu

Godność i świadomość Narodu

Szanowny Panie Przewodniczący!

Zwraca się do Pana reżyser filmów: "Hubal", "Polonia Restituta", "Katastrofa w Gibraltarze", producent "Nad Niemnem", "Sekretu Enigmy" i 86 innych polskich filmów fabularnych, dwukrotny rekordzista frekwencji - jako reżyser - "Hubala" -  12 milionów widzów tylko w kinach i kilkadziesiąt emisji w TV, i jako producent - 14 milionów tylko w kinach na "Nad Niemnem"  do tego seriale i dziesiątki emisji telewizyjnych. Po "Hubalu", na dziesiątki lat, została obezwładniona "szkoła szyderców" z polskości, polskiego czynu zbrojnego, polskiej historii, polskiej godności.

Wiadomo, że dziś nasze władze, jak za stalinowskich czasów, znowu promują wszystko, co osłabia naszą narodową tożsamość. Po festiwalu chucpy, bezczelności i pychy Jana Tomasza Grossa, który przypisał wbrew faktom, Polakom, mord Żydów w Jedwabnem, czego stalinowski sąd mimo tortur, nie udowodnił, mamy filmy "Pokłosie" i parodię obrony Westerplatte, gdzie miliony otrzymał nie doświadczony reżyser ale młody aktor, tylko dlatego, że podjął się wyszydzić obrońców, którzy rekrutowali się " z elity Wojska Polskiego, dobierani , pod kątem wyszkolenia ale i patriotyzmu postawy moralnej, słowem byli najlepszymi z najlepszych. Jeśli nie damy odporu jawnym fałszom, które przypieczętował autorytetem prezydenta RP Aleksander Kwaśniewski, to nasze władze z radością wypłacą hochsztaplerom żydowskim w USA, żądane przez nich 60 miliardów odszkodowania za niemieckie zbrodnie w Polsce. Pomimo iż Polska za życia Gomułki wypłaciła już USA te odszkodowania. Zapłacili za nie również Niemcy. A przybywać zacznie filmów, powieści, sztuk teatralnych, odzierających polską historię z prawdy historycznej o narodzie który przyjął na swe piersi uderzenie Hitlera i Stalina w ludzkość, który najdłużej walczył, przelewał krew na wszystkich frontach świata, który zatknął biało - czerwony sztandar na gruzach Reichstagu, jako czwarty pod względem wkładu sojusznik w koalicji antyhitlerowskiej, który mimo wyznaczonej za to kary śmierci -  jako jedyny w Europie, zorganizował w ramach Państwa Podziemnego, przy absolutnym milczeniu świata zachodniego, instytucjonalną pomoc i obronę swych żydowskich współobywateli, oraz spontaniczną, indywidualną pomoc obywatelską, karaną przez Niemców śmiercią całych rodzin, dzięki zmasowanej propagandzie wewnętrznej i zewnętrznej, powoli zamieni się w opinii świata i co najgorsze w umysłach polskiej młodzieży w sojusznika Hitlera. Tak już dzieje się w USA.

Panie Przewodniczący!

Wierzę, ze mieszkańcy Jedwabnego, bezbronni wobec zmasowanego, popieranego przez władze ataku na ich godność, wystawieni na harce godności: Jana Tomasza Grossa, Agnieszki Arnold, Anny Bikont a ostatnio Władysława Pasikowskiego i Tadeusza Słobodzianka, stracili wiarę, ze ich ktoś obroni. Czują się znieważeni, opuszczeni i bezbronni.

Dlatego powołujemy Komitet Honorowy dla powstania prawdziwego filmu o Jedwabnem.

Są już w nim sprawdzeni w bitwie o prawdę o Jedwabnem::

prof. Iwo Cyprian Pogonowski z USA, bohaterski obrońca polskiego honoru na terenie USA.

Marek Stawiarski b. Przewodniczący Kongresu Polonii Amerykańskiej Okręgu Ilinois w USA, z największym skupiskiem Polaków w USA - Chicago.

Prof. Iwo Cyprian Pogonowski z USA

Poseł na sejm RP Artur Górski

B. senator RP Jadwiga Stokarska

b. poseł RP Zygmunt Wrzodak

B. poseł RP Zdzisław Jankowski

Red. Mira Modelska - dziennikarka Polonii USA

Maria Loryś Mirecka - dyrektor Kongresu Polonii USA na kraj

Janusz Sanocki - redaktor naczelny "Nowiny Nyskie"

Przewodniczący Komitetu Zakładowego Stoczni Gdańskiej a w stanie wojennym przewodniczący Tajnej Komisji "Solidarności" Stoczni Gdańskiej inż.  budowy okrętów Alojzy Szablewski.

Naszym marzeniem jest, by patronat nad nami objęła Rada Miasta Jedwabne. By Pan Przewodniczący osobiście wstąpił do Komitetu, a także Pan Burmistrz i Ksiądz Proboszcz  Jerzy Dembiński.

Dotychczas producentem filmu "Obronić prawdę" jest wrocławska, niezwykle zasłużona Fundacja "Polskie Gniazdo". Zamierzamy stworzyć osobom i organizacjom popierającym, możliwość wykupienia udziałów, zwracanych z zysków jakie przyniesie film.

Panie Przewodniczący!

Powstanie filmu walczącego o przywrócenie godności narodowej, może stać się nośnym sztandarem Integrującym Polaków.

Film „Obronić prawdę, może on powstać jedynie jako akcja społeczna. Na pomoc czynników oficjalnych oczywiście nie możemy liczyć - chyba, że okażemy się na tyle mocni, żeby im nie wypadało nie dołożyć się do czegoś, co i bez nich powstanie. Tak, czy inaczej, Pana udział w tej akcji wraz z Radą Miasta, nada jej wysoką rangę. Ludzie przekonają się, że nie można pluć Polakom w oczy. Wyprostują przygięte antypolską propagandą plecy.

Prowadzę również bardzo zaawansowane rozmowy na temat zagranicznej koprodukcji. Bo potwarcom szeroko otworzono okna na świat, gdzie kształtowany jest zohydzany obraz polskiego narodu. 

Jaki to ma być film? Pracuję teraz wraz z Janem Marszałkiem ( pisarzem, poetą, publicystą, autorem wielu dzieł, między innymi trzech książek "Obronić Księdza Jankowskiego"), nad scenariuszem filmu,( po przeszło rocznej kwerendzie w archiwach białostockiego IPN), który ukaże Podlasie, jako ziemię kresową, położoną, przed wojną, pomiędzy Związkiem Radzieckim a Prusami, z ludnością chłopsko-szlachecką( szlachty zaściankowej) w proporcji 50% / 50%. Ludność ta była bardzo patriotyczna, przygotowywana przez II Wydział Sztabu Generalnego do obrony (Niewidzialny Front) a w razie okupacji - do konspiracji. Tu, z twierdzy w Osowcu dowodził gen. dywizji Czesław Młot Fijałkowski, tu zbudowano linię bunkrów Wizna, której tak bohatersko bronił kpt. Władysław Raginis. I właśnie za udział w budowie tych bunkrów, nastąpiły pierwsze represje obu okupantów. Tu, już we wrześniu 1939 powstał -  wtedy największy w Polsce, bo liczący 1000 ludzi oddział partyzancki w uroczysku Kobielno. W jego obronie przed obławą NKWD, zginęła szwagierka bohatera filmu. I tę właśnie ziemię, za jej patriotyzm, spotkała zemsta okupantów niemieckich i sowieckich. Ciekawe, że wśród oskarżonych o mord Żydów w Jedwabnem, czego stalinowski sąd, mimo tortur, nie udowodnił, w łomżyńskim, stalinowskim procesie 1949,  główni oskarżeni, niemal wszyscy byli zaprzysiężonymi żołnierzami ZWZ!

Bohaterami filmu będzie rodzina budowniczego kościołów, potem bunkrów linii Wizny, niszczona najpierw przez NKWD, potem jeden z jej synów jest torturowany w Gestapo i był więźniem Oświęcimia, Dachau i Sachsenhausen,  a zarazem jednym z oskarżonych w stalinowskim procesie o Jedwabne. Wywiad z nim wysyłam Panu Przewodniczącemu jako załącznik. W filmie wystąpią również biskup łomżyński, sekretarz Episkopatu Polski -  Stanisław Kostka Łukomski i Jego przyjaciele: Ojciec Maksymilian Kolbe i ksiądz Stefan Wyszyński.

Ta ziemia i jej godność i dzisiaj szarpana, wymaga obrony nie przez polemikę z paszkwilantami, ile poprzez ukazanie prawdy, która ma tutaj taki ciężar, że zgniecie wieloletnią pracę deformatorów polskiej historii. Nasz scenariusz. będzie utrzymany w tonacji dokumentalno-elegijnej. Ma rzucić sprawę tego skrawka polskiej, kresowej ziemi na szerokie tło machinacji politycznych Hitlera, Stalina Churchilla i Roosevelta. A przez to powiedzieć prawdę o kraju, który pierwszy przyjął na swe piersi dwa uderzenia w ludzkość - Hitlera i Stalina, który najdłużej i najskuteczniej się bronił, walczył na wszystkich frontach i który przy milczeniu zachodniego świata, jedyny w Europie, zorganizował i przyjął pod opiekę Państwa Podziemnego swych żydowskich współobywateli. I który w swej walce został cynicznie oszukany i osamotniony. To nasz mandat nakazujący nam nie ugiąć się przed szantażem wewnętrznym i zagranicznym, mającym na celu wyłudzenie 65 miliardów USD odszkodowania za zbrodnie niemieckie na polskiej ziemi.

Bohdan Poręba

16-300 Augustów

ul. Ziołowa 10m38

87-643 38 47

501 394 583

 

Spanish


Wersja hiszpańska

Nasze teksty

Prev Next

Ustawa „447”

F80 Tak się jakoś składa, że kiedy nasilają się zagrożenia dla Polski ze strony „Holocaust industry” to tylko niektóre media i nieliczni publicyści mają odwagę przestrzegać i zabierać na ten temat...

Administrator - avatar Administrator 03 Lut 2018 Hits:178 Publicystyka

Read more

Orędzie premiera Morawieckiego dot. kryz…

F79 Nasz naród został naznaczony ogromnym cierpieniem podczas II wojny światowej. Cały kraj był pod niemiecką i sowiecką okupacją. Praktycznie każda polska rodzina opłakiwała stratę swoich najbliższych. Polska była pierwszą ofiarą...

Administrator - avatar Administrator 03 Lut 2018 Hits:97 Publicystyka

Read more