Drodzy Czytelnicy!
Na naszej stronie zamieszczamy teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i świata. Kluczem doboru publikowanych treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd - USOPAŁ.
Home Publicystyka Niebezpieczny precedens do walki z Krzyżem

Niebezpieczny precedens do walki z Krzyżem

Pan Stanisław Krajski w „Dlaczego jesteśmy zobowiązani stanąć w obronie krzyża stojącego pod pałacem prezydenckim?”
http://www.krajski.com.pl/614krajskrzyz.htm
m.in. pisze:

„Krzyż pod pałacem prezydenckim postawili harcerze, ale natychmiast stracili do niego "copyright" - wszelkie prawa. Krzyż zawsze, gdy pojawia się w przestrzeni publicznej, zaczyna żyć swoim życiem, staje się własnością wszystkich tych, którzy czynią go swoim punktem odniesienia.”

To wymaga szczególnego podkreślenia, gdyż władza chcąc usunąć Krzyż z dziedzińca Pałacu Prezydenckiego zaczęła się odwoływać do woli tych, którzy ten Krzyż tam postawili – tworząc w ten sposób niebezpieczny precedens na przyszłość do walki z Krzyżem.

Akceptacja takiego kierunku sprowadza się do stworzenia precedensu w ramach którego można by usuwać sukcesywnie wszystkie Krzyże znajdujące się w miejscach publicznych. Zawsze bowiem można by znaleźć faktyczne lub fikcyjne osoby, które powiesiły [postawiły] Krzyże w miejscu publicznym i powołując się na "ich oświadczenia woli" usuwać Krzyże.
Do takiego obrotu sprawy nie możemy żadną miarą dopuścić, gdyż dzisiaj ten Krzyż, a jutro wszystkie następne Krzyże z wszystkich miejsc publicznych na tej zasadzie zostaną usunięte. Prawdą jest, że z woli Pana Boga Krzyż tam stanął i musi on tam pozostać – jeśli nie teraz, to w przyszłości.

Faktem też jest, że naocznie widzimy posługiwanie się tym Krzyżem dla uwiarygodnienia PiS-u [w związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi i parlamentarnymi] w jego dotychczasowej straceńczej polityki – wespół z innymi formacjami politycznymi – dla Narodu Polskiego i Polski. To musi budzić odruch obrzydzenia i odrazy u ludzi zdroworozsądkowego myślenia.
Taki odruch budzi to również u mnie, a czego dałem wyraz w artykule”
„Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną”
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2792
Obawiam się, że zaistniała sytuacja została zręcznie wyreżyserowana dla przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych dla nieprzerwanej realizacji strategii opisanej w artykule „PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa”
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2467  
- i znowu my Polacy zostaniemy na lodzie – tak jak to było z nieprzewidzianymi przedterminowymi wyborami na urząd Prezydenta RP.
Potrzeba nam zatem odwagi, ale i rozwagi, a nie bijatyki pod Pałacem Prezydenckim – a to jest nie do uniknięcia w sytuacji ściągania tam rzesz ludzi. Obrona tego i innych Krzyży w obszarze życia publicznego musi mieć formę dobrze przemyślaną i niekoniecznie musi być to forma ryzykownych pikiet.

Obronić Krzyż w naszych sumieniach, to nasze pierwsze zadanie. Zapamiętać dobrze tych, którzy usuwali i dążyli do Jego wyparcia z przestrzeni życia publicznego. Zapamiętać dobrze też tych, którzy  posługiwali się Krzyżem dla skutecznego ukrycia pod nim niecnych ich czynów dla Narodu Polskiego i Polski.

Zorganizować się wreszcie, a gdy nastąpi czas wyborów wybrać Polaków dla których’ „Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską - a Polak Polakiem”.
Powrócą wówczas też Krzyże na swe miejsca - skąd je wcześniej usunięto.

Boguchwała, A.D. 08 sierpnia 2010 r. – mgr inż. Józef Bizoń

Opublikowano na: http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2798     

 

Spanish


Wersja hiszpańska

Nasze teksty

Prev Next

Podział Społeczeństwa Wedle Liter Nowego…

F76 Terroryzowanie Profesorów na amerykańskich uniwersytetach             Jeśli nasi czytelnicy należą do starej szkoły i uczyli się czytać z Polskiego Elementarza, w którym było napisane, że „Ala ma kota...” i że alfabet...

Administrator - avatar Administrator 06 Gru 2017 Hits:56 Publicystyka

Read more

Domaganie się reparacji to także walka o…

F75             Podniesienie przez Polskę kwestii należnych nam od Niemiec reparacji wojennych wbrew histerii zainstalowanego w Polsce stronnictwa pruskiego już przynosi pozytywne rezultaty. Po pierwsze jak...

Administrator - avatar Administrator 30 Lis 2017 Hits:86 Z Kraju

Read more