Drodzy Czytelnicy!
Na naszej stronie zamieszczamy teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i świata. Kluczem doboru publikowanych treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd - USOPAŁ.
Home Publicystyka Kiedy wyprzedane obcym podmiotom media wrócą w polskie ręce?

Kiedy wyprzedane obcym podmiotom media wrócą w polskie ręce?

F24

Trzech największych wydawców prasy w Polsce: Bauer, Ringier Axel Springer oraz Verlagsgruppe Passau, opanowało trzy czwarte polskiego rynku prasy. Z wydawanych na polskim rynku gazet przenika do społeczeństwa niemiecka narracja rzeczywistości – pisze  w „Naszym Dzienniku” dr Paweł Pasionek, medioznawca.

Zarządzający zagranicznymi koncernami medialnymi w naszym kraju chcą w jak największy sposób wpływać na polską politykę i życie społeczne – zaznacza dziennikarz i dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

            „Świadczy o tym ujawniona ostatnio instrukcja szefa Ringier Axel Springer Marka Dekana, który dał polskim dziennikarzom grupy Onet – RASP (Ringier Axel Springer Polska – przyp. RIRM) jasne wytyczne dotyczące tego, jak powinni opisywać funkcjonowanie Polski w ramach Unii Europejskiej. Takie informacje są rozsyłane przez Dekana do redakcji wchodzących w skład RASP co tydzień” – wskazuje na łamach „Naszego Dziennika”  dr Paweł Pasionek.

            Patriotyzm jest postawą, bez której trudno jest brać odpowiedzialność za funkcjonowanie państwa. Są jednak w Polsce media, gdzie patriotyzm jest wyszydzany – pisze medioznawca.

            „Antypolskie mity są w niektórych mediach uporczywie powtarzane, by zwalczać tych, którzy nie akceptują socliberalizmu. Chociażby ciągle powracające określanie niemieckich obozów koncentracyjnych z czasu II wojny światowej mianem >>polskich obozów<< nie jest jedynie wynikiem braków w wykształceniu dziennikarzy i polityków, ale bywa świadomym uderzaniem w polskość” – podkreśla dr Pasionek.

            Jednym z częściej podejmowanych wątków w mediach liberalnych jest wiara. Niestety, ten temat jest poruszany nie po to, by ludzi prowadzić do Boga, ale ich od Niego odwodzić – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

            „Raport Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie dotyczący przestrzegania wolności religijnej z 2014 r. umieszcza tygodnik >>Newsweek<< obok antyklerykalnych pism >>Nie<< oraz >>Fakty i Mity<< jako ten, którego publikacje są >>elementem świadomej kampanii antyklerykalnej<<. Co wymowne, także raport Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie z 2016 r. wymienia redaktora naczelnego >>Newsweeka<< jako tego, który w dysputach publicznych próbuje dyskredytować przeciwników politycznych ze względu na wyznawaną religię” – pisze medioznawca.

            Całość artykułu dr. Pawła Pasionka pt. „Daleko od prawdy i polskości”    w poniedziałkowym wydaniu „Naszego Dziennika”.

USOPAŁ informuje, iż rozsyła teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i Świata. Kluczem doboru treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd.
 

Spanish


Wersja hiszpańska

Nasze teksty

Prev Next

Posłowie przyjęli nowelizację ustawy prz…

F77 Trwają działania na rzecz dekomunizacji przestrzeni publicznej w Polsce. Sejm przyjął nowelizację ustawy autorstwa polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zawiera ona rozwiązania mające na celu skuteczne pozbycie się z życia publicznego...

Administrator - avatar Administrator 15 Gru 2017 Hits:131 Publicystyka

Read more

Premier Morawiecki opuścił unijny szczyt…

F78 Premier Mateusz Morawiecki opuścił szczyt unijny w Brukseli przed jego zakończeniem.  Powodem tego – jak podały polskie służby dyplomatyczne – są obowiązki w kraju. Szef polskiego rządu wziął udział w sesji...

Administrator - avatar Administrator 15 Gru 2017 Hits:129 Publicystyka

Read more