Drodzy Czytelnicy!
Na naszej stronie zamieszczamy teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i świata. Kluczem doboru publikowanych treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd - USOPAŁ.
Home Publicystyka Podsumowanie dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy

Podsumowanie dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy

F50

Jego wiek i swego rodzaju entuzjazm na początku kadencji sprawiły, że dotychczasowa prezydentura Andrzeja Dudy była bardzo aktywna. To był dobrze wykorzystany czas – powiedział na antenie TV Trwam w programie „Polski punkt widzenia” poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk.
6 sierpnia 2015 roku Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Od tego czasu m. in. odbył ponad 50 wizyt zagranicznych oraz 187 krajowych, jak również podpisał 450 ustaw, w tym trzy skierowane do Trybunału Konstytucyjnego.
– Według mnie, dwiema najważniejszymi sprawami podczas dotychczasowej prezydentury Andrzeja Dudy były wizyty prezydentów Stanów Zjednoczonych – Baracka Obamy przy okazji szczytu NATO oraz niedawna Donalda Trumpa. Niezwykle ważne było również spotkanie z prezydentami krajów Międzymorza. Dzięki niemu Polska zaczyna budować pewną strategiczną grupę interesów w tym regionie. To wszystko sprawia, że na ten czas należy patrzeć jako dobrze wykorzystany – zaznaczył Arkadiusz Mularczyk.
Jak podkreślał polityk, Andrzej Duda był także dobrze przyjmowany  w wielu miastach, miasteczkach i wsiach w naszym kraju.

– Sam w kilku takich spotkaniach brałem udział, jak np. w Starym Sączu. Towarzyszył temu duży entuzjazm polskiego społeczeństwa. Dlatego  w kontekście takiego podróżowania po kraju i po świecie były to wizyty o pozytywnym wydźwięku – dodał poseł PiS.
Gość „Polskiego punktu widzenia” porównał również obecną prezydenturę Andrzeja Dudy do tej Bronisława Komorowskiego, który piastował najwyższe stanowisko państwowe w latach 2010-2015.
– Mamy jakby niebo i ziemię. Wstydziliśmy się prezydenta Bronisława Komorowskiego; za jego słownictwo, zachowanie, gafy czy styl funkcjonowania. Teraz tego nie mamy. Andrzej Duda bardzo dobrze wypada i życzymy mu, aby nadal realizował swój program wyborczy, bo w konsekwencji będzie to jego sukces – powiedział Arkadiusz Mularczyk.
Przed prezydentem czekają jednak dalsze reformy państwa. Według polityka PiS-u, oprócz kwestii wymiaru sprawiedliwości, ważne dla kraju będą sprawy społeczne i gospodarcze.
– Przez dotychczasowe dwa lata zarówno dla gospodarki, jak i polityki społecznej udało się zrobić bardzo dużo dobrych rzeczy, jak choćby swego rodzaju „transfer” środków finansowych w kierunku obywateli i rodzin. Tego nie było wcześniej. Również istotna była pomoc dla osób starszych poprzez bezpłatne leki czy obniżenie wieku emerytalnego. To wszystko jest odczuwalne. Jednak trzeba zaznaczyć, że za nami dopiero dwa lata rządów i żeby gruntownie prowadzić pewne rzeczy, należy trochę dłużej porządzić – akcentował polityk.

 

Spanish


Wersja hiszpańska

Nasze teksty

Prev Next

Posłowie przyjęli nowelizację ustawy prz…

F77 Trwają działania na rzecz dekomunizacji przestrzeni publicznej w Polsce. Sejm przyjął nowelizację ustawy autorstwa polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zawiera ona rozwiązania mające na celu skuteczne pozbycie się z życia publicznego...

Administrator - avatar Administrator 15 Gru 2017 Hits:131 Publicystyka

Read more

Premier Morawiecki opuścił unijny szczyt…

F78 Premier Mateusz Morawiecki opuścił szczyt unijny w Brukseli przed jego zakończeniem.  Powodem tego – jak podały polskie służby dyplomatyczne – są obowiązki w kraju. Szef polskiego rządu wziął udział w sesji...

Administrator - avatar Administrator 15 Gru 2017 Hits:129 Publicystyka

Read more