Drodzy Czytelnicy!
Na naszej stronie zamieszczamy teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i świata. Kluczem doboru publikowanych treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd - USOPAŁ.
Home Publicystyka Beata Szydło wśród najbardziej wpływowych kobiet świata według „Forbesa”

Beata Szydło wśród najbardziej wpływowych kobiet świata według „Forbesa”

F69

Premier Beata Szydło znalazła się na liście 100 najpotężniejszych, najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Poza tym szefowa polskiego rządu jest na 10. pozycji wśród najbardziej wpływowych kobiet w polityce.

Dwutygodnik "Forbes" opublikował ranking najbardziej wpływowych kobiet w 2017 roku. Na czele listy znalazła się kanclerz Niemiec Angela Merkel, tuż za nią premier Wielkiej Brytanii, Theresa May. Na trzecim miejscu uplasowała się Melinda Gates, żona Billa Gatesa, jednego z najbogatszych ludzi świata.

            Na 19 miejscu zestawienia znalazła się córka prezydenta Stanów Zjednoczonych Ivanka Trump. Na 26 pozycji jest królowa Elżbieta II.

            Powody do zadowolenia ma szefowa polskiego rządu Beata Szydło, która znalazła się na wysokim, 31 miejscu listy Forbes. Ponadto jest 10 najbardziej wpływową kobietą polityki na świecie. Premier wyprzedziła w tym rankingu m. in. Hillary Clinton, która znalazła się na 20 pozycji.

            "Forbes" co roku publikuje listę wpływowych kobiet, wśród których znajdują się politycy, przedsiębiorcy, gwiazdy show-biznesu, a także aktywistki. Klasyfikowane są pod względem popularności, wpływów i pieniędzy.

 

Spanish


Wersja hiszpańska

Nasze teksty

Prev Next

Prezydent Andrzej Duda w Grecji

F73 Drzwi do Unii Europejskiej powinny pozostać otwarte, także dla krajów bałkańskich – przekonywał dziś w Atenach prezydent Andrzej Duda podczas rozmowy z prezydentem Grecji Prokopisem Pawlopulosem. Grecki przywódca został przez...

Administrator - avatar Administrator 20 Lis 2017 Hits:32 Publicystyka

Read more

Mirosław Kokoszkiewicz

F72 Sobota 11/11/2017, na Rynku Głównym w Peterborough, 100 mil od Londynu, spotykają się Polacy na zaproszenie W JEDNOŚCI SIŁA: „Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogą być w Warszawie na V Marsz...

Administrator - avatar Administrator 15 Lis 2017 Hits:52 Publicystyka

Read more

Chcemy prawdy o naszych zasobach surowco…

F71 Temat, który dzisiaj poruszę chodzi za mną już od dawna. Doskonale zdaję też sobie sprawę, że nie tylko ja chciałbym uzyskać odpowiedzi na wiele bardzo ważnych pytań, o czym świadczą...

Administrator - avatar Administrator 15 Lis 2017 Hits:54 Publicystyka

Read more