Drodzy Czytelnicy!
Na naszej stronie zamieszczamy teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i świata. Kluczem doboru publikowanych treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd - USOPAŁ.
Home Publicystyka Pierwszy Światowy Kongres Polaków w Warszawie

Pierwszy Światowy Kongres Polaków w Warszawie

F70

 Pod hasłem „Strategia dla Polski” na Zamku Królewskim w Warszawie trwa  I Światowy Kongres Polaków. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

            W I Światowym Kongresie Polaków udział biorą przedstawiciele Polonii m. in. z Niemiec, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych, parlamentarzyści oraz eksperci z dziedzin takich jak prawo czy medycyna.

            Podczas spotkania podejmowane są kwestie dotyczące najistotniejszych problemów Polaków mieszkających poza ojczyzną, a także spraw wewnętrznych.

            Ideą Kongresu jest jednoczenie Polaków, bez względu na to, gdzie żyją. Prezes stowarzyszenia Światowy Kongres Polaków, mec. Stefan Hambura, który jest organizatorem wydarzenia wskazuje: chcemy wypracować wspólną strategię współpracy w zakresie kultury, gospodarki, prawa i medycyny.

            – Chcemy otworzyć się na propozycję osób, które przyjdą na kongres i chcemy, żeby był on takim wyjściowym – pierwszym spotkaniem, po którym sformułujemy nasze następne pomysły czy projekty, z którymi będziemy chcieli pójść do wszystkich Polaków na świecie. Pragniemy poruszyć kwestie tego to, co dzieje się w kraju, to co teraz Polaków boli tutaj w Polsce i z czym się borykają. Jesteśmy otwarci na bardzo szeroką dyskusje – akcentuje mec. Stefan Hambura.

            Podczas Kongresu przedstawiony zostanie postulat dotyczący ustanowienia 20-osobowej reprezentacji Polonii w polskim Senacie. Stowarzyszenie Światowy Kongres Polaków podkreśla, że obecnie poza granicami kraju żyje ok. 20 milionów Polaków. Stąd konieczne jest, aby mieli oni swoich przedstawicieli w parlamencie.

            Organizatorzy Kongresu zaznaczają, że kolejne takie spotkania będą odbywać się cyklicznie, także poza granicami Polski.

 

Spanish


Wersja hiszpańska

Nasze teksty

Prev Next

Ustawa „447”

F80 Tak się jakoś składa, że kiedy nasilają się zagrożenia dla Polski ze strony „Holocaust industry” to tylko niektóre media i nieliczni publicyści mają odwagę przestrzegać i zabierać na ten temat...

Administrator - avatar Administrator 03 Lut 2018 Hits:178 Publicystyka

Read more

Orędzie premiera Morawieckiego dot. kryz…

F79 Nasz naród został naznaczony ogromnym cierpieniem podczas II wojny światowej. Cały kraj był pod niemiecką i sowiecką okupacją. Praktycznie każda polska rodzina opłakiwała stratę swoich najbliższych. Polska była pierwszą ofiarą...

Administrator - avatar Administrator 03 Lut 2018 Hits:97 Publicystyka

Read more