Drodzy Czytelnicy!
Na naszej stronie zamieszczamy teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i świata. Kluczem doboru publikowanych treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd - USOPAŁ.
Home USOPAŁ List do Prof. dr hab. Zdzisława Jana Ryna

List do Prof. dr hab. Zdzisława Jana Ryna

 

Montevideo, 26.02.2013

 

Szanowny Pan Prof. dr hab.
Zdzisław Jan Ryn

Szanowny Panie Profesorze,

          Mamy nadzieję, że dotarł Pan już szczęśliwie do Krakowa. Zarówno Pan Prezes, jak i współpracownicy mieli trochę czasu, aby przeanalizować tę niefortunną pielgrzymkę, w której brał Pan udział, i do której chcieliśmy się częściowo włączyć z przyjęciem w Urugwaju i ewentualnie w Argentynie, na co wskazują maile i rozmowy telefoniczne, dołączamy kopie czterech e-maili jako przykład (1A,1B,1C,1D). Mamy 25 e-maili w tej sprawie, wszystkie numerowane i jak już wspomnieliśmy, przesyłamy te cztery dla przykładu.

          Biorąc pod uwagę to co Pan Profesor pisał, że jest to pielgrzymka Polaków i katolików, lekarzy polskich z Krakowa i okolic, staraliśmy się przygotować na przyjęcie Was w jak najlepszej formie, po bratersku.

          Tak jak Pan dziś jest już przypuszczalnie poinformowany, Pan również częściowo był wprowadzony w błąd, a częściowo wykorzystano Pana, aby podać informacje nieścisłe i częściowo nieprawdziwe. Ta grupa 73 osób, która przyjechała do Ameryki Południowej, to była w zasadzie grupa turystów z Polski i parę „dziwnych” osób, z których niektóre były już Panu znane jako agenci jeszcze z epoki PRL i później sam Pan Profesor widział to na ostatnim Zebraniu USOPAŁ w Urugwaju i z informacji, które też Pan otrzymał tak jak i my. Tu chodzi przede wszystkim o „Sulatyckiego” i agenta Bąka, którego on wprowadził podstępnie do USOPAŁ, kiedy to przyjechał wraz ze swoją „sekretarką” do Urugwaju.

          Pan Profesor zdaje sobie sprawę, że jak ta grupa pielgrzymów przyjechała do Chile i Argentyny, od razu nas poinformowano, że wśród nich był agent Bąk i dziwię się, że Pan Profesor mając nasze informacje o nim i dowody, że wraz  z tą jego sekretarką prawie o 40 lat młodszą, użyli Pana żeby rozsyłać przez Pański adres maile do wielu patriotów, których Pan zna. Jasne było, że jest to robota agentury.

          Przesyłam Panu kopię jednego z maili, który Pan rozesłał w swoim imieniu, zakłamaną informację, w której mowa jest, że „Schnepf to Żyd, Kobylański- hitlerowiec”(2). Pan Prezes jest prawie pewny, że zrobił to Pan nieświadomie. W tym artykule widzi Pan Profesor, że zawsze na zakończenie jest „trucizna”. To jest stary system agentów.

Dołączamy Panu również artykuł (3), który już na pewno Pan Profesor od nas otrzymał, autorstwa Krzysztofa Góreckiego (autor jest pracownikiem MSZ, publikuje pod pseudonimem). Dlaczego oni nie publikują tego artykułu? A rozsyłanie tekstu, w którym podają, że „Kobylański hitlerowiec” to nieprawdopodobne kłamstwo i oszczerstwo. Wystarczy przeczytać książkę prof. dr hab. Jerzego Roberta Nowaka „Potępiany za patriotyzm”.

Uprzedzaliśmy Pana o „Sulatyckim”, który zrobił coś podobnego z Ojcem  w Toruniu, gdy opublikowany został w „Naszym Dzienniku” artykuł podpisany pseudonimem, tuż po zakończonej rozprawie przeciwko 19 oszczercom, popierający tego antypolaka i starego agenta Schnepfa w tym procesie.

          Szanowny Panie Profesorze, jest dla nas niezrozumiałe, że kontynuuje Pan to wszystko po nieprzyjemnościach jakie Panu zrobili z ambasadą w Buenos Aires, próbie zrobienia skandalu, gdy Ojciec przyjechał do Buenos Aires (gdzie maczał palce „Sulatycki”).

          I teraz Pan przyjeżdża z tymi ludźmi do Argentyny i Urugwaju, jak oni mogli tak Pana oszołomić?

          Dziś jest jasne, że ta grupa 73 turystów miała około 67 osób katolików, wierzących, modlących się, nieświadomych, że wśród nich byli jeszcze agenci. Z jednej informacji z Chile Pan Prezes dowiedział się, że nie został zaproszony na zebranie w domu I. Domeyki ksiądz polski Andrzej Mukosiej, który jest tam kapelanem od 20 lat. Była w tym miejscu też sprawowana Msza św. Grupa tych agentów pytała, czemu nie ma tam ludzi z ambasady. I któryś z Polaków odpowiedział, że „nasz Prezes Zabłocki jest na czarnej liście tego antypolaka ministra Sikorskiego”. I ci, co o to się pytali, wyrazili niezadowolenie. To tylko mała próbka, a jest tego więcej.

          Jak Pan sobie przypomina, w Waszym pierwszym programie nie było przewidziane odwiedzenie Placu Rzeczypospolitej Polskiej z pomnikiem Chopina w Punta del Este, który to plac powstał z inicjatywy USOPAŁ. Ponadto pomnik Bł. Jana Pawła II z brązu autorstwa Kazimierza Gustawa Zemły na Placu Trzech Krzyży w Montevideo w Urugwaju, w miejscu gdzie Mszę św. odprawił Ojciec Święty w 1988 roku, jest to donacja Fundacji J. Kobylańskiego. Pomnik Bł. Jana Pawła II w Buenos Aires w Argentynie, przed Biblioteką Narodową, poświęcony przez Nuncjusza Apostolskiego w obecności Abp. Zygmunta Kamińskiego i prezydenta Rep. Argentyny Carlosa Saula Menema. Było to historyczne wydarzenie, pomnik został wykonany przez Prof. Stanisława Słoninę, donacja Fundacji J. Kobylańskiego.  Ponadto wielki pomnik Ojca Świętego w Misiones, Posadas (Argentyna) wykonany przez prof. Czesława Dźwigaja.

Prosiłem Pana Profesora o wzięcie tych miejsc pod uwagę i powiadomił nas Pan, że zostały one ujęte w programie pielgrzymki. Jednak do dziś nie wiemy, czy pielgrzymi byli przy tych pomnikach.

          W Argentynie przebywa polski Biskup Jose Slaby, podaliśmy Panu jego dane, ponieważ z programu wynikało, że przebywaliście w pobliżu jego diecezji. Jednak jak Pan nam przekazał, nie mogliście się z nim spotkać z powodu braku czasu.                                        

          To co jest tutaj napisane, to jedynie zsumowanie niektórych informacji, które są do publicznej wiadomości. Po wysłaniu listu do Pana, zostanie on opublikowany. Jest on jednocześnie informacją prasową dla wszystkich zainteresowanych, każdy może ją publikować. Informacja ta została zredagowana w imieniu Pana Prezesa Jana Kobylańskiego oraz innych osób, które brały w tym wszystkim udział.

Leonor Adami
Dyrektor USOPAŁ

P.S. Część e-maili była przesyłana w języku hiszpańskim, te które załączamy do powyższego listu są tłumaczone na język polski.

 

Spanish


Wersja hiszpańska

Nasze teksty

Prev Next

Ustawa „447”

F80 Tak się jakoś składa, że kiedy nasilają się zagrożenia dla Polski ze strony „Holocaust industry” to tylko niektóre media i nieliczni publicyści mają odwagę przestrzegać i zabierać na ten temat...

Administrator - avatar Administrator 03 Lut 2018 Hits:178 Publicystyka

Read more

Orędzie premiera Morawieckiego dot. kryz…

F79 Nasz naród został naznaczony ogromnym cierpieniem podczas II wojny światowej. Cały kraj był pod niemiecką i sowiecką okupacją. Praktycznie każda polska rodzina opłakiwała stratę swoich najbliższych. Polska była pierwszą ofiarą...

Administrator - avatar Administrator 03 Lut 2018 Hits:97 Publicystyka

Read more