Drodzy Czytelnicy!
Na naszej stronie zamieszczamy teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i świata. Kluczem doboru publikowanych treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd - USOPAŁ.
Home Z Kraju Ukarany za modlitwę

Ukarany za modlitwę

Warszawska kuria zagroziła ks. Stanisławowi Małkowskiemu zakazem wykonywania obowiązków kapłańskich za to, że uczestniczył w modłach pod postawionym przed Pałacem Prezydenckim krzyżem smoleńskim - informuje "Rzeczpospolita".  "Modliłem się z ludźmi, którzy przychodzili oddać hołd tragicznie zmarłym i domagali się wyjaśnienia przyczyn katastrofy" - powiedział gazecie duchowny.
Ks. Małkowski - bliski przyjaciel ks. Jerzego Popiełuszki i kapelan podziemnej "Solidarności", który na początku lat 80. znalazł się na sporządzonej przez SB liście księży do zlikwidowania - został wezwany do kurii, gdzie zakomunikowano mu, że ma zakaz odprawiania nabożeństw i modlitwy w tym miejscu, a jeśli jeszcze raz się tam pojawi, to zostanie ukarany zakazem wykonywania obowiązków kapłańskich.
Władze kurii potwierdzają, że ks. Małkowskiemu nakazano, by skoncentrował się wyłącznie na posłudze kapłańskiej na warszawskim Cmentarzu Północnym.
"Ulica to nie jest miejsce do modlitwy" - argumentuje ks. Grzegorz Kalwarczyk, kanclerz kurii.
"To szokujące. Niedawno odbyła się beatyfikacja ks. Popiełuszki, teraz okazuje się, że księża, którzy mają odwagę domagać się prawdy, są za to karani" - komentuje katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.
źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
 

Spanish


Wersja hiszpańska

Nasze teksty

Prev Next

Podział Społeczeństwa Wedle Liter Nowego…

F76 Terroryzowanie Profesorów na amerykańskich uniwersytetach             Jeśli nasi czytelnicy należą do starej szkoły i uczyli się czytać z Polskiego Elementarza, w którym było napisane, że „Ala ma kota...” i że alfabet...

Administrator - avatar Administrator 06 Gru 2017 Hits:56 Publicystyka

Read more

Domaganie się reparacji to także walka o…

F75             Podniesienie przez Polskę kwestii należnych nam od Niemiec reparacji wojennych wbrew histerii zainstalowanego w Polsce stronnictwa pruskiego już przynosi pozytywne rezultaty. Po pierwsze jak...

Administrator - avatar Administrator 30 Lis 2017 Hits:86 Z Kraju

Read more